leteck-fd-20pohled-20na-20p-f8edn-ed-20zborovice-20--202004-20-2-.jpg

Počet katastrů: 1
Počet územně technických jednotek: 1
Počet částí obce: 1
První písemná zpráva pochází z roku 1318.

Přední Zborovice jsou členskou obcí Svazku měst a obcí Strakonicko (SMOS) a Svazku obcí mikroregion Strakonicko (SOS).

Středem obce Přední Zborovice protéká řeka Volyňka tvořící příjemná romantická zákoutí.  Lokalitou prochází červená turistická trasa. V okolí vesnice jsou výborné podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření a rybaření. Do obce je velmi dobrá dopravní dostupnost po celý rok železniční dopravou - trať  č. 198 Strakonice - Vimperk – Volary - Nové Údolí (na státní hranici se Spolkovou republikou Německo), autobusovou dopravou u vybraných spojů (silnice je souběžná se železniční tratí) a v neposlední řadě automobilovou osobní dopravou  po silnici I/4.

Vítáme Vás na stránkách naší obce. Pokud zabloudíte do našich končin osobně, „BUĎ VÍTÁN, KDO V DOBRÉM PŘICHÁZÍŠ“. Historie obce Přední Zborovice  je i přes svou stručnost zajímavá, a proto neváhejte a listujte dále. Podívejte se například do rubriky Historie nebo Zajímavosti a navštivte také naši Fotogalerii.

Mapa územního celku